A vegital.hu (tejmentes) sütiket használ

Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

Vegital Fermentáló-az erjesztés mestere

Nagy örömünkre szolgál, hogy egyre többen választjátok a fermentáló készülékünket, amellyel egészséges és ízletes erjesztett ételeket, italokat készíthettek. 
A savanyítás nem új keletű dolog. Ki ne emlékezne gyermekkora kovászos uborkájára, vagy a hordós savanyú káposztára? Az erjesztés, már jóval nagyszüleink előtt is képviseltette magát és nemcsak finom ételeket, italokat, hanem gyógyszert is jelentett egyes kultúrákban. 
A fermentációs folyamat eredményeképpen elszaporodnak a probiotikus hatású baktériumok, amelyek az emésztés folyamataiban kiemelt szerepet játszanak: nélkülük nincs egészséges bélflóra és megfelelő anyagcsere sem. Az erjedési procedúra végeredménye kellemesen savanykás ízű lesz.
A fermentált zöldségek előkészítését nagy odafigyeléssel kell végezni és a savanyítás sokszor hetekig-hónapokig tart. A fermentálónk segítségével a folyamat azonos, viszont sokkal gyorsabban megy végbe, mert irányított, stabil környezetben tudnak szaporodni a baktériumok. 
Így lehet, hogy akár már másnap asztalon lehet a finom kókusz”joghurt”, vagy a probiotikus, vitaminokkal teli savanyúság. 

Nézzük, mik azok az eszközök amik segítenek a tökéletes erjesztés kivitelezéséhez.
Az első természetesen a fermentáló, ami egy fantasztikus, multifunkciós készülék. Működtetése nagyon egyszerű és sok információ áll rendelkezésre a használatához, receptekhez
Az erjesztési folyamat gyorsításához különböző baktériumkultúrákat szerezhetsz be, attól függően mit szeretnél készíteni.  (A baktériumokat mélyhűtőben kell tárolni!)

Így használjuk őket: Kiveszünk egy kis kapszulát (vagy 1 adagolókanálnyit a tasakos verzióból), a benne lévő port 0,5 dl vízben feloldjuk, és ezt adjuk a már elkészített krémalaphoz, vagy zöldséghez, gyümölcshöz. Ha nem használjuk fel az egész kapszulát, csak vissza kell tenni a mélyhűtőbe. 

Az alapanyagok közül még a xantánt szoktuk kiemelni, mint a sűrítés Jolly Jokerét.  A növényi tejpóló alapok nem mindig úgy viselkednek, ahogy azt a boci tejnél megszokhattuk. Mivel a fermentáció során a baktériumok megeszik a keményítőt, így előfordul, hogy nem sűrűsödik, hanem hígul a „joghurt,” vagy a „tejföl”.  
A xantán egy természetes növényi eredetű zselésítő anyag, amely sok élelmiszerben megtalálható és mi is szívesen használjuk. Igen magas a vízmegkötő képessége, ezért óvatosan kell vele bánni.
Ha egy teljesen híg állagú folyadékot, "tejet", vagy hígra sikerült "tejszínt" szeretnél besűríteni, akkor 2 kiskanál kell 1 literhez. Amennyiben csak kicsit szeretnéd sűrűbbre a „joghurtot”, „tejfölt”, akkor kezdésnek 1 literhez fél kiskanál xantánt keverj el (legjobb, ha botmixert használsz, akkor szépen elegyedik). Ha negyed óra elteltével, még hígnak találod, akkor plusz fél kiskanállal tegyél hozzá. 

Érdemes beszerezni egy maghőmérőt is, mert ezeknek a baciknak egyéni hőigényük van.  Az egyes kultúrák csak bizonyos hőmérséklet tartományokon belül szaporodnak és hoznak létre fermentált ételeket, italokat. Az adott hőmérséklet alatt az erjedési folyamat nem indul be, a túl magas hőmérsékleten pedig a baktériumok elpusztulnak.
 

A folyamatot hosszabb leírni, mint megvalósítani. Nézd meg videónkat és máris kevésbé lesz bonyolult.
A fermentálóhoz kapcsolatos receptek tejmentesreceptek.hu oldalunkon is elérhetőek. 
Ha kérdésed van akár a készülék működésével, akár recepttel kapcsolatban, keress minket bizalommal.

 

 

Az oldal tetejére